Рилски спортист (Самоков) допусна първата си загуба за сезона в ЕВРОХОЛД Балканска Лига. Момчетата на Росен Барчовски отстъпиха с 82:89 при тежкото си гостуване на македонския КК Куманово. След днешния двубой и двата тима са с еднакъв баланс в група "А" на турнира - 3 победи и 1 загуба. Македонците бяха по-добрият отбор през първите две части и контролираха случващото се. След 10 минути игра домакините водеха с 24:20, а до почивката разликата в тяхна полза набъбна до 46:34. Рилецо показа абсолютно различно лице през третата четвърт на двубоя, когато избухна с 31 точки в рамките на тази част и съкрати пасива си до 65:69 преди заключителние десет минути. До края обаче българите така и не успяха да поведат, като постоянно бяха в ролята на изоставащ, преди да бъде фиксиран крайният изход - 82:89. Джулиън Норфлийт и Антъни Гуджино се отчетоха с 19 и 18 точки за българите, а Йордан Бозов добави 16. Александър Костоски наниза 29 за победителите, а Саша Аврамович реализира 24.