Изненади и разочарования се получиха за българските волейболисти и техните отбори в турнира за Купата на Франция. След като се изиграха мачовете от осминафиналите на турнира стана ясно, че само националът Мирослав Градинаров от всички родни представители, както и молдовецът с български паспорт Дмитрий Бахов продължават на четвъртфинал в надпреварата.

Мирослав Градинаров и неговият Спасерс (Тулуза) победиха като гост втородивизионния Ница с 3:1 (25:20, 25:14, 19:25, 26:24). Въпреки разликата в класите, волейболистите от Тулуза нямаха безпроблемен мач, като все пак дадоха един гейм жертва, но продължават напред за участие в 1/4-финалите.

Молдовецът с български паспорт Дмитрий Бахов и неговият Пари Волей (Париж) пък се класираха напред, след невероятна петгеймова драма, пише bgvolleyball.com. Парижани успяха да преклонят като гости първенецът във временното класиране РС Кан (Кан) с 3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 20:25, 15:10), като направиха първата изненада.

Не такъв късмет имаше Валентин Братоев и неговият ГКФА Ажаксио (Ажаксио) които отпаднаха неочаквано от турнира. Волейболистите от Ажаксио, които са втори във временното класиране допуснаха загуба като гост от втородивизионния Стад Поатие с 2:3 (25:15, 25:19, 23:25, 24:26, 14:16) и така заформиха втората изненада.

Тимът на АСЮЛ Волей (Лион), в който играят Владимир Николов и Владислав Иванов и е воден от Силвано Пранди не можа да използма домакинското предимство, като отстъпи на свой терен от Шомон с 2:3 (23:25, 25:21, 25:21, 19:25, 10:15) и също е аут от Купата на Франция.

Така за четвъртфиналите на Купата на Франция се класираха отборите на Тулуза, Бове, Сет, Пари Волей, Шомон, Але, Стад Поатие и Тур. Все още не е оповестена датата за следващия кръг.