Юношите на Лудогорец записаха пета поредна загуба в Младежката Шампионска лига. В домакинството си на Ливърпул на стадион "Георги Аспарухов" талантите на клуба от Разград отстъпиха с 0:3 на "мърсисайдци". С 2 гола за гостите се отчете Олувасей Оджо, а един добави Джером Синклер. Срещата в Англия между двата тима беше спечелена от Ливърпул с 4:0. И днес "мърсисайдци" можеха да стигнат до по-изразителен резултат, но изпуснаха дузпа.

Неприятното за българските таланти е, че и в този двубой не можаха да отбележат гол. Воденият от Атанас Димов отбор е твърдо на последното място с голова разлика 0:21.

Двубоят на "Герена" беше посетен от почти 600 зрители. Първото по-опасно положение бе пред вратата на домакините, когато в 10-ата имнута Уилсън стреля, но в аут. Така се стигна до 26-ата минута, в която гостите откриха резултата. Попадението за Ливърпул реализира Оджо след асистенция на Каньос. В следващите минути последваха две опасни ситуации пред вратата на Господинов, но Роситър не успя да реализира. В 58-ата минута Ливърпул удвои аванса си. В българската врата се разписа Джером Синклер след пас на Уилсън. Десет минути по-късно Оджо имаше добра възможност да отбележи трето попадение, но не уцели вратата. В 74-ата минута Лудогорец пропусна да вкара след пропуск на резервата Кристиян Джамов. Четири минути по-късно Керчев спъна Каньос в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият изпълни, като Господинов демонстрира добър рефлекс и спаси. Все пак англичаните стигнаха до трети гол. Каньос центрира от корнер и Оджо вкара за 0:3 в 82-ата, а до края не се случи нищо интересно и талантите на клуба от Разград допуснаха пета поредна загуба.

В другите си мачове, освен поражението с 0:4 от Ливърпул в Англия, селекцията на Атанас Димов записа домакинско 0:3 от Реал (Мадрид) и 0:5 от Базел, както и 0:6 при гостуването в Швейцария. Последната среща е визита в Мадрид на 9 декември.

Лидер в групата е Базел, който спечели днес с 3:2 срещу Реал и събра 12 точки, докато испанците са втори с 9, колкото има и Ливърпул.

Лудогорец - Ливърпул 0:3
0:1 Олувасей Оджо (26), 0:2 Джером Синклер (58), 0:3 Олувасей Оджо (82)

Лудогорец: 1. Емил Господинов, 13. Веселин Любомиров, 28. Томас Цвятков, 31. Мартин Кирилов (75 - 59. Сердар Юсуфов), 34. Олег Димитров (к), 37. Венцислав Керчев, 39. Кристиян Михайлов, 40. Денислав Александров, 46. Александър Георгиев, 47. Георги Кънчев (67 - 2. Кристиян Джамов), 48. Преслав Петров

Ливърпул: 1. Райън Фултън, 2. Кори Уилън, 3. Самюел Харт, 4. Даниел Клиърли, 5. Джо Магуайър, 6. Джордан Роситър (к), 7. Серхи Канос, 8. Педро Чиривела, 9. Джером Синклер,  11. Олувасей Оджо, 12. Хари Уилсън (74 - 10. Райън Кент)