Атлетик (Билбао) победи Шахтьор (Донецк) с 1:0 като гост в мач от група „Н” на Шампионската лига. Единственото попадение отбеляза Микел Сан Хосе в 68-ата минута. Защитникът се разписа, след като овладя центриране от фаул на Бенят и от линията на вратарското поле стреля под гредата за 0:1. По този начин баските си осигуриха класиране за третото място и участие в Лига Европа. За сметка на това от борбата отпадна беларуският БАТЕ (Борисов).

Шахтьор загуби четвърти от последните си 19 домакински мача в Шампионската лига (9 победи). При последното си участие в Шампионската лига Атлетик (Билбао) завърши на четвърто място в групата с шест точки (сезон 1998/99).

Гостите този път се справиха отлично с опазването на Луис Адриано, който е лидер в голмайсторската класация на групите в Шампионската лига с 9 гола. Бразилецът е само от едно попадение от рекорда на Кристиано Роналдо за най-много голове в групова фаза на един сезон. Португалецът вкара 10 пъти през миналия сезон.

0:1 Микел Сан Хосе (68)

Лвов
, „Арена Лвов“
Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)

Шахтьор (Донецк): 30.Пятов, 33.Сърна , 5.Кучер , 13.Шевчук, 44.Ракицки, 29.Алекс Тейшейра, 6.Степаненко , 20.Дъглас Коста (68 - 11.Марлос), 17.Фернандо (77 - 8.Фред), 9.Луис Адриано , 28.Тайсон (71 - 10.Бернард)

Атлетик (Билбао): 1.Ираисос, 6.Сан Хосе, 24.Балензиага, 16.Ечейта (32 - 18.Гурпеги ), 14.Суасаета (65 - 20.Адуриц), 7.Бенят, 8.Итураспе , 17.Микел Рико, 19.Муниаин (88 - 29.Унай Лопес ), 21.Вигуера , 10.Де Маркос