Челси разгроми Шалке с 5:0 в Гелзенкирхен в мач от група „G“ на Шампионската лига и си осигури класиране за елиминациите на турнира. Гостите имаха тотално надмощие на „Фелтинс Арена”. Лондончани поведоха с рарен гол още във 2-ата минута. Фабрегас центрира от корнер, Тери изпревари защитник на далечната греда и се разписа красиво за 0:1. Капитанът на Челси вкара най-бързия гол в историята на „сините” от Западен Лондон в Шампионската лига. Тери е едва четвъртият защитник с повече от 10 гола в най-престижния клубен турнир на Стария континент.

В 29-ата минута Азар изведе Вилиан в отлична ситуация и бразилецът опъна мрежата зад гърба на безпомощния страж Ралф Ферман за 0:2. Топката премина между коляното и лакътя на вратаря, но въпреки отчаяния си плонж той не успя да отрази шута. Секунди преди почивката гостите вече водеха с 3:0. След корнер топката беше центрирана в наказателното поле, а там защитникът на домакините Кирхоф с глава се опита да я изчисти, но вместо това си вкара автогол.Четвърт час преди края пасивът на Шалке стана катастрофален. Отлично подаване по диагонала на Вилиан свари неподготвена отбраната на съперника, която теглеше за изкуствена засада. Бразилецът се оказа в удобна позиция с Дидие Дрогба и му подаде, а на празна врата от няколко метра ветеранът нямаше как да сгреши – 0:4. Само 2 минути по-късно поредна красива комбинация завърши с пас на Дрогба към Рамирес и халфът с глава фиксира крайното 0:5.

ГРУПА „G“
0:1 Джон Тери (2), 0:2 Вилиан (29), 0:3 Ян Кирххоф (44-автогол), 0:4 Дидие Дрогба (76), 0:5 Рамирес (78)

Гелзенкирхен, „Фелтинс Арена“
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)

Шалке 04: 1.Ферман, 22.Учида, 4.Хьоведес, 5.Фелипе Сантана, 3.Кирххоф (46 - 11.Клеменс), 9.Кевин-Принс Боатенг (63 - 7.Майер), 15.Аого, 33.Нойщетер, 12.Хьогер , 25.Хунтелаар, 13.Чупо-Мотинг

Челси: 13.Куртоа, 26.Тери, 24.Кейхил, 2.Иванович, 28.Аспиликуета, 4.Фабрегас (78 - 14.Шюрле), 22.Вилиан, 21.Матич, 10.Еден Азар, 8.Оскар (75 - 7.Рамирес), 19.Диего Коста (66 - 11.Дрогба)