Поморие победи с минималното 1:0 Свиленград като гост в мач от последния есенен кръг в Югоизточната "В" група. Още в 15-ата минута гостите от Поморие останаха с човек по-малко след червен картон на вратаря Свилен Нотев. На полето се появи резервният страж Фарадин Хасан. В средата на второто полувреме гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар. След центриране топката стигна до централния нападател Георги Петков, който с глава реализира единственото попадение. Треньорът на Поморие Малин Орачев похвали футболистите за издръжливостта, тъй като накрая на мача са били на ръба на физическото изтощение. След успеха Поморие е лидер с 29 точки, колкото имат Евроколеж Пловдив и Миньор Раднево. С 28 на четвърто място е Марица./БЛИЦ