В изнервен мач "Левски" постигна категорична победа с 3:0 като гост на "Ботев" (Пд) в мач от 16-ия кръг на "А" група. Всички голове паднаха след почивката, а техни автори станаха Роман Прохазка (64), Георги Сърмов (78) и Мигел Бедоя (88). Благодарение на успеха "сините" се изкачиха до четвъртата позиция с 27 точки. "Ботев" остава седми, след като не успя да повтори последните си четири домакинства на "сините", в които записа победи.

Срещата стартира с греда на Георги Сърмов още във втората минута, но след това домакините натиснаха. "Левски" опитваше да действа на контраатака, което рядко им се отдаваше. Постепенно играта се изравни. Но и с това грубостта зачести.

"Ботев" можеше да поведе в 23-ата минута, но блестящата намеса на Пламен Илиев не позволи на Цветелин Чунчуков да отбележи.

Главният съдия Стефан Павлов показа доста картони към края на частта, а в ръката се видя и червеният цвят. В 45-ата минута Божидар Васев фаулира откъсващия се Мигел Бедоя и получи втори жълт картон. На почивката Георги Иванов засили атаката, като в игра се появи Луис Педро. Но и холандецът бе изгонен, при това скандално.

Крилото протегна крак към Адам Стаховяк, който излезе да улови топката. Но го прибра и до контакт не се стигна. Павлов обаче реши, че е видял друго и прати Педро под душовете.

Въпреки това в 64-ата минута "Левски" откри резултата. Роман Прохазка остана сам на втора греда, където с едно докосване засече лош удар на Валери Домовчийски за 1:0. Малко след това словакът пропусна да удвои, като очи в очи с вратаря на "Ботев" шутира над гредата.

Точка на спора в Коматево сложи Георги Сърмов. Бившият играч на "жълто-черните" опъна мрежата с мощна тупалка, след като Стаховяк изби преди това удара на Бедоя. До края "сините" контролираха средата на терена и не се очакваше нов гол. Но такъв падна за трети път във вратата на домакините, като този път точен бе Мигел Бедоя за крайното 3:0.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК

"БОТЕВ" (ПД) - "ЛЕВСКИ"
  0:3
0:1 Роман Прохазка (64), 0:2 Георги Сърмов (79), 0:3 Мигел Бедоя (88)
Пловдив
, ст. Комплекс Коматево
Съдия: Стефан Павлов

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ
"БОТЕВ" (ПД):
1. Адам Стаховяк, 11. Йордан Христов, 3. Роман Инез, 37. Росен Колев jalt.jpg, 30. Божидар Васев jalt.jpg 4erven.jpg , 11. Лъчезар Балтанов jalt.jpg (smqna.jpg 69 - 38. Милен Гамаков), 16. Томаш Иршак, 7. Мариян Огнянов, 77. Момчил Цветанов (smqna.jpg 75 - 9. Алекс Колев), 23. Цветелин Чунчуков, 19. Иван Цветков (к) (smqna.jpg 46 - 18. Радослав Терзиев)
Резерви: 89. Михаил Иванов, 2. Владимир Айтов, 9. Алекс Колев, 15. Християн Казаков, 18. Радослав Терзиев, 38. Милен Гамаков, 45. Наско Милев
Треньор: Вили Вуцов

"ЛЕВСКИ": 23. Пламен Илиев, 71. Пламен Крумов, 3. Аймен Белаид, 5. Борислав Стойчев, 14, Веселин Минев (к) jalt.jpg, 15. Роман Прохазка topka.jpg , 8. Георги Сърмов topka.jpg , 10. Мигел Бедоя topka.jpg, 35. Пламен Димов jalt.jpg (smqna.jpg 46 - 11. Луис Педро 4erven.jpg ), 20. Антонио Аниете (smqna.jpg 87 - 12. Божидар Краев), 17. Валери Домовчийски jalt.jpg (smqna.jpg 69 - 77. Стефан Велев jalt.jpg)
Резерви: 1. Кристиян Наумовски, 4. Мики Орачев, 77. Стефан Велев, 7. Антон Огнянов, 21. Радослав Цонев, 12. Божидар Краев, 11. Луис Педро
Треньор: Георги Иванов