Борусия (Дортмунд) едва се спаси от сензационна загуби срещу новака Падерборн, след като изгуби два гола аванс и стигна до 2:2 в мача от 12-ия кръг на Бундеслигата. По-неприятната новина за феновете на „жълто-черните” обаче е контузията на идола им Марко Ройс.

Германският национал започна като титуляр и вкара втория гол секунди преди почивката. В 67-ата минута обаче Ройс трябваше да бъде принудително сменен, след като глезенът му се поду след сблъсък с Марвин Бакалорц. На негово място в игра се появи Йоич.

Все още е трудно да се прогнозира колко време Марко ще бъде извън строя. Утре ще му бъдат направени допълнителни изследвания. Както е известно, Ройс пропусна Световното първенство заради контузия в глезена.