Локомотив (Горна Оряховица) постигна инфарктна победа с 2:1 срещу Бургас в последното си домакинство за полусезона в "Б" група. „Черно-белите“ ликуваха на тежкия терен в Горна Оряховица с гол на Антоний Балъков в 93-ата минута.

Гостите от Бургас останаха с човек по-малко още в 22-ата минута, но въпреки това играха равностойно срещу "железничарите", които след успеха скочиха на второто място с 31 точки, на 3 зад лидера Монтана. Трети с 30 точки е Пирин (Благоевград), докато бургазлии са осми с 19 точки.

През първото полувреме на терена в Горна Оряховица преобладаваха единоборствата и въпреки агресивната игра на двата тима, опасните положения пред двете врати не бяха много, пишат колегите от regnews.net. В 14-ата минута Александър Горанов можеше да открие резултата за Локо с глава след добър пас от Любо Генчев, но топката мина на сантиметри от лявата греда. Няколко минути по-късно Любо Генчев стреля от хубава позиция, но вратарят на Бургас бе на мястото си. 22-ата минута се оказа фатална за гостите. Капитанът на отбора Слави Костенски бе изгонен с червен картон след като налетя с бутонките в ребрата на Йордан Апостолов. Борбата на терена още повече се ожесточи, въпреки численото преимущество на Локо. Петър Патев от Бургас за малко да си вкара автогол в 36-ата минута. В старанието си да изчисти топката той сюрпризира неприятно стража си Георги Стоянов, който обаче успя да опази вратата си. Патев затрудни и вратаря на Локо в 37-ата, след като засече опасно топката с глава. Но до откриване на резултата не се стигна през първото полувреме.

След почивката теренът отново представляваше трудност за футболистите, които се хлъзгаха в калните локви. В 51-ата минута Мирослав Радев от гостите стреля опасно, но коженото кълбо облиза дясната греда. Адреналинът на стадиона се вдигна след като Локомотив поведе в 57-ата минута. Красен Трифонов центрира в ръцете на вратарят, който обаче изпусна топката, Николай Иванов се възползва от създалата се ситуация и опъна мрежата за 1:0.

След попадението играта се отвори и опасностите пред двете врати зачестиха. В 70-ата минута вратарят на гостите Георги Стоянов влезе остро в краката на Любо Генчев, който си изработи дузпа. Локо обаче не успя да се възползва и да удвои резултата. Генчев стреля от бялата точка, но стражът на Бургас изби. Топката обаче попадна в Антоний Балъков, който разтресе сглобката на вратата. Бургазлии заиграха по-агресивно и настигнаха „локомотивци“. Любомир Любенов засече топката на задна греда след центриране отляво в 72-ата минута, правейки резултата 1:1.

На терена продължи да бъде интересно след като „железничарят“ Иван Пенев прехвърли без да иска вратаря си, но за късмет топката мина покрай вратата. В 82-ата минута Николай Иванов засече майсторски, но стражът на Бургас опази вратата си със сетни сили. Когато мачът отиваше към равенство, съдбата отново бе на страната на Локомотив. След майсторско центриране от Красен Трифонов в 93-ата минута Балъков нацели топката с глава и донесе победата за своя тим.

Трудният двубой с щастлив край за Локо (Горна Оряховица) отново бе отпразнуван с "влакчето на победата". Добрата игра на "черно-белите" протече под аплодисментите на близо 750 запалянковци.

Съставът на Локомотив (Горна Оряховица):
Р. Рашков, Д. Мицаков, И. Пенев, А. Горанов, А. Фиданин, Й. Карапетров (45 мин. - Н. Иванов), Й. Апостолов (79 мин. - Я. Генчев), А. Балъков, Л. Генчев, Я. Смирнов (93 мин. - А. Димитров), К. Трифонов

„Б“ ГРУПА - 14 КРЪГ

22 ноември 2014 г. (събота), 14:30 часа
Созопол – Пирин (Разлог) 2:2
1:0 Илиян Капитанов (3), 2:0 Теодор Стефанов (6), 2:1 Милен Лефтеров (32), 2:2 Мартин Сечков (53)

Локомотив (Мездра) - „Ботев“ (Гълъбово) 0:4
0:1 Емилиян Зотев (52), 0:2 Иван Тошев (60), 0:3 Георги Кирилов (63), 0:4 Иван Тошев (90+1)

Локомотив (Горна Оряховица) – Бургас 2:1
1:0 Николай Иванов (57), 1:1 Любомир Любенов (72), 2:1 Антоний Балъков (90+3)

Пирин (Благоевград) – Монтана 2:2

1:0 Драги Коцев (2), 1:1 Мирослав Антонов (6), 2:1 Драги Коцев (26), 2:2 Мирослав Антонов (32)

„Раковски“ - Септември (Симитли) 3:6