Локомотив (Пловдив) надви Марек с минималното 1:0 в среща от 16-ия кръг на "А" група. Мартин Камбуров вкара в 68-ата минута и донесе ценните три точки за "смърфовете".

Първата част на "Лаута" протече без отбелязани попадения, като избраниците на Христо Колев-Бащата бяха по-активни, но така и не създадоха чисти голови положения пред Николай Банков. Домакините продължиха да търсят така желаното откриване на резултата и след почивката. В 56-ата минута Бирсент Карагерен пропусна най-чистото положение, нацелвайки гредата на вратата на Марек.

В 67-ата минута дупничани също създадоха опасност. Еньо Кръстовчев се отскубна от бранителите на Локо (Пд) и стреля, но Александър Витанов спаси.

В ответната атака отбраната на Марек най-сетне се пропука, след като капитанът на "смърфовете" Мартин Камбуров със страхотен удар от воле изведе Локомотив напред в резултата - 1:0.

В заключителната част на двубоя дупничани усложниха ситуацията си сами, след като останаха с човек по-малко, заради два жълти картона на Димитър Петков, който беше изгонен в 76-ата минута.

Въпреки численото превъзходство и множеството положения до края, "смърфовете" така и не съумяха да увеличат аванса и и спечелиха само с 1:0.

След минималната победа Локомотив (Пловдив) събра 19 точки и заема 9-ата позиция. Марек е на предпоследното място с 12 точки.

ЛОКО (Пд) - МАРЕК 1:0
1:0 Maртин Камбуров (68)

Двубоят по минути:
3 - Неточен удар на Бирсент Карагерен към вратата на Марек.
43 - Извеждащо подаване към Крум Бибишков, вратарят на Локо (Пд) Александър Витанов внимава и успява да стигне първи до топката.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
56 - ГРЕДА! Бирсент Карагерен пропусна беше близо до откриване на резултата, но прати топката в гредата.
68 - ГОООЛ! Мартин Камбуров открива с техничен удар - 1:0!
75 - smqna.jpg Първа смяна за Локо (Пд). Бранимир Костадинов влиза в игра, Александър Якимов излиза.
76 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Гостите от Дупница остават с 10 човека. В рамките само на две минути Димитър Петков получи два жълти картона и беше изгонен.