Рилски спортист победи Черно море Порт Варна като гост със 108:105 след продължение след изключителна драма във Варна. Редовното време завърши 89:89, а в добавените пет минути Джулиън Норфлийт помогна за успеха на Рилецо. Първата част завърши при резултат 27:24 за гостите от Самоков. Втората четвърт обаче бе за варненци, които спечелиха с 29:23 и така на полувремето резултатът бе 53:50 в тяхна полза. Третата и четвъртата части бяха за Рилски спортист, който ги спечели съответно с една и две точки, за да се стигне до крайното 89:89.

Допълнителното време започна с две поредни тройки на Норфлийт, но варненци много бързо върнаха 5 точки. Малко след това Аврамов пропусна две тройки поред, а отново Норфлийт отбеляза този път с кош и фаул. Рилецо дръпна със седем точки, но варненци намалиха до една 62 секунди преди края. Последва грешка на гостите и кош на Влахович, който даде аванс за варненци, но след това Бозов не трепна и вкара два фаула. 24 секунди преди края бе фаулиран Славейков, който обаче реализира само единия наказателен удар. Гостите не успяха да овладеят борбата и Черно море получи нов шанс. "Моряците" обаче сбъркаха при вкарването от аут и последва нарушение срещу Дарин Иванов. Той бе точен два пъти, след което и Влахович бе фаулиран. Сърбинът обаче вкара само веднъж, след него Бозов бе точен два пъти и отчаяната тройка на Аврамов не сполучи.

Шестима състезатели на гостите вкараха над 10 точки, като рожбата на Черно море Симеон Илиев завърши с 24. Джулиън Норфлийт се отчете с 20, включително 12 в продължението, а 18 точки вкара Върнън Тейлър. За домакините с 27 точки, 7 борби и 5 асистенции е Асен Великов, а Станислав Славейков добави 16 точки.