ЦСКА (Москва), Барселона и Олимпиакос си гарантираха участие в Топ 16 на баскетболната Евролига, след като нямат загуба в първите си 6 мача в своите групи.

ЦСКА разгроми у дома АЛБА Берлин с 95:66 в група „B” и стана първият тим, който си осигури място в следващия етап този сезон. Домакините бяха без звездата си Милош Теодосич, както и контузените Манучар Марокишвили и Виктор Хряпа. Аарън Джаксън вкара 10 точки, включително 2 тройки през първата четвърт, като завърши мача с 18 точки. Нандо Де Коло пък завърши с 22 точки, 11 от които през втората четвърт. Реджи Рединг бе лидер за АЛБА с 16 точки и 8 борби, Марко Банич добави 12 точки, а Клиф Хамъндс – 11 точки. АЛБА остава на четвъртото място в групата с актив от 2 успеха и 4 поражения.

Барса се наложи като гост на Байерн с 99:77 в група „C” пред погледа на шефове и играчи на футболния клуб на баварците - Карл-Хайнц Румениге, Карл Хопфнер и Рудолф Шелс, Ариен Робен със съпругата си, и Холгер Бадщубер.

Олимпиакос срещна много отпор от Валенсия, но все пак спечели със 77:76 в двубоя помежду им от група „D”.