Пирин (Гоце Делчев) победи Места (Хаджидимово) с 2:0 в регионалното дерби на Югозападната "В" група. Двубоят между двата тима бе първи официален след почти две десетилетия, а началото му бе дадено с почти половин час по-късно заради нередовни медицински документи на гостите. Второто полувреме бе доста по-интересно. Влезлият като резерва Мартин Газиев стреля към вратата, но неуспешно. Последва удар на Веселин Стойков огт Места след самостоятелен рейд. В 58-ата минута играчите на Места изчистиха лошо топката, която попадна в Мурад Ибраим и той с удар от 20-ина метра откри резултата. В 65-ата минута юношата на ЦСКА Благой Пасков си поигра със защитата на гостите, но последвалият удар бе спасен от вратаря Костадин Янев. В 71-ата минута хаджидимовци пропуснаха златния си шанс, когато Весислав Иванов излезе сам срещу вратаря на Пирин, но прати топката в дясната греда. Румен Рапантов оформи крайното 2:0 с гол в 86-ата минута.

Пирин (ГД): Янев, Катунчев, Кальонски (46 - Газиев), Самокишев, Спахиев (58 - Боянчев), Лапантов, Моллов (79 - Грозданов), Ибраим, Кирев, Ловков, Пасков

Места: Симеонов, Ат. Кръстев, Парасков, В. Георгиев, Коджабашев, Ряхов, В. Иванов, Адемов, Ганчев (79 - Кондарев), Стойков, Шербетов