Българският национален отбор по футбол отново е на дъното. Направихме домакинско 1:1 с аутсайдера Малта в мач от Група „Н“ на квалификациите за Евро 2016. „Лъвовете“ нямаха никакъв късмет в срещата, след като два пъти гредите ги спряха, а капитанът Ивелин Попов пропусна дузпа.

Мачът започна много добре за тима на Любослав Пенев. Още в 6-ата минута Андрей Гълъбинов откри резултата с втория си гол за националния отбор. Ивелин Попов центрира отляво, Михаил Александров с глава свали топката и нападателят на Ливорно изпревари вратаря Андрю Хог, за да се разпише в мача.

Последваха пропуски на Гълъбинов и Попов, а в 26-ата минута авторът на гола за „лъвовете“ беше близо до нов гол. Той овладя топката на гърди и стреля от въздуха, но топката се отби в напречната греда. До края на полувремето малтийците имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Георги Терзиев, а Александров не успя да вкара от чиста позиция.

Началото на втората част започна с шок за България. Гостите получиха дузпа, след като Веселин Минев събори Фаруджа в наказателното поле. Клейтън Файла беше точен и изравни в 49-ата минута. В 62-ата българите удариха нова греда. Този път Ивелин Попов с глава прати топката в страничния стълб.

Четвърт час преди края получихме шанс за победа. Мускат фаулира Илиан Мицански в наказателното поле и съдията даде дузпа. Ивелин Попов обаче със сила стреля над вратата. До края на мача имахме няколко удара към вратата на Хог, но не стигнахме до гол.

С това равенството българският национален отбор остана на пет точки от Норвегия в битката за третото място в класирането на Група „Н“.

Най-интересното по минути - ТУК

БЪЛГАРИЯ - МАЛТА 1:1
1:0 Андрей Гълъбинов (6), 1:1 Клейтън Файла (49-дузпа)

rere.pngБЪЛГАРИЯ: 1.Владислав Стоянов, 11.Станислав Манолев, 5.Николай Бодуров, 4.Георги Терзиев, 14.Веселин Минев, 21.Светослав Дяков, 22.Георги Илиев (71-20.Александър Тонев), 7.Михаил Александров, 17.Георги Миланов (57-18.Маркиньос), 9.Ивелин Попов, 16.Андрей Гълъбинов (57-19.Илиан Мицански)
Треньор: Любослав Пенев

МАЛТА: 1.Андрю Хог, 2.Джонатан Каруана, 5.Андре Агиус, 17.Райън Камилери, 4.Пол Фенех, 7.Клейтън Файла (81-3.Стив Безина), 8.Родерик Брифа (к), 11.Роуен Мускат, 22.Зак Мускат, 9.Жан-Пол Фаруджа (90+3-16.Терънс Вела), 13.Андре Шембри (77-6.Райън Фенех)
Треньор: Пиетро Гедин