Етър завърши по отличен начин есенния полусезон - 3:0 като гост на ОФК Павликени (мачът всъщност се игра в Лесичери, където домакинстват павликенци). След двубоя "виолетовите" посветиха победата на починалия в петък Ивайло Димитров, в чиято памет срещата започна с едноминутно мълчание, а агитката издигна транспарант „Почивай в мир, Руски!”.

Противно на крайния резултат срещата започна равностойно и така продължи през първия четвърт час. Постепенно „болярите“ взеха инициативата и не оставиха никакъв шанс на съперника до края. В 24-ата минута Тихомир Трифонов се измъкна от защитата на противника и откри резултата. Търновлии заредиха пропуск след пропуск. В 48-ата минута съдията Павел Мичев отсъди дузпа. Тодор Колев стреля, но вратарят Мирослав Киров спаси. Десетина минути по-късно Николай Николаев завърши с гол добра атака на гостите за 2:0. В 78-ата минута бранител на Павликени фаулира съперник в наказателното поле и рефера даде втора дузпа за Етър, която Николаев реализира, фиксирайки крайното 3:0. Победата изкачи „болярите“ на трето място в класирането с 29 точки. Лидер е Спартак (Плевен) с 34, вторият Бдин има 30 точки.