Спартак (Плевен) разби с категоричното 7:0 гостуващия Ситомир (Никопол) в мач от 11-ия кръг на Северозападната "В" група. Двубоят беше отложен от 26 октомври и се игра днес. След изразителния успех Спартак затвърди лидерската позиция в групата и ще зимува на върха с 34 точки. На 4 зад спартаклии е Бдин (Видин), който има 30, а трети е Етър с 29.

Цели 5 гола за успеха на "синьо-белите" срещу гостите от Никопол вкара голмайсторът на тима Стефан Христов, а още два добави другият нападател Любомир Тодоров.

Началото на головото шоу даде Тодоров с попадение в 3-ата минута. После само за 23 минути (от 11-ата до 34-ата) Христов изпрати 4 пъти топката във вратата на Пламен Генов. Спартаковци започнаха втората част с доста по-ниско темпо. Въпреки това вкараха още два пъти. В 56-ата минута Христов подаде на Тодоров пред празната врата за 6:0. Малко преди края Христов бе изведен сам срещу Генов и го преодоля за петото си попадение в мача.

Така плевенският тим ще зимува на върха в класирането, а Ситомир остана последен само с 1 точка в актива си.