Дунав записа много убедителна победа в мач от 14 кръг на Североизточната „В“ група. Русенският тим записа домакински успех с 13:0 над Суворово.

Георги Чакъров даде аванс на домакините в 6-ата минута, а осем по-късно удвои преднината на тима си. Малко след това гостите направиха интересна смяна и рокада, след която вратарят Митко Недев се оказа полеви играч, а на вратата застана Станимир Христов.

Това не помогна и Дунав стигна до нов гол чрез Мирослав Будинов, а преди 35-ата авансът на русенци става 5:0 след две попадения на капитана Диян Димов. До почивката последваха голове на Светослав Читаков и Михаил Милчев.

Милчев вкара и три минути след началото на второто полувреме, а в 53-ата Димов оформи хеттрика си. След това гостите останаха с девет души, след като двама играчи напуснаха терена, а на тяхното място не влязоха други.

До края на мача русенци вкараха още четири гола. Техни автори бяха Андреас Васев, Християн Кожухаров, Мартин Димов, Мартин Иванов. С този успех Дунав е убедителен лидер в класирането с 40 точки, а в следващия кръг гостува на Септември (Тервел).