Англия победи Словения с 3:1 в дербито на група „Е” на европейските квалификации. Срещата се игра на „Уембли”, а всички попадения бяха дели на играчи на „трите лъва”. Джордан Хендерсън си отбеляза автогол, но Рууни и Уелбек на два пъти донесоха трите точки на домакините. Англия продължава с пълен актив от точки – 12, докато словения е на второ място с 6.

След нулево първо полувреме, през втората част паднаха четири попадения в рамките на 15 минути.

В 57-ата Хендерсон вкара с глава топката в собствената си врата при опит да изчисти пир центриране от фаул. Още в следващата атака Бостиян Цезар събори играч на Англия в наказателното поле, а Уейн Рууни не сгреши то бялата точка.

Седем минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Уелбек бе най-добре пласиран при една отбита топка и без проблем я прати в мрежата за 2:1. В 73-ата минута Уелбек получи чудесен пас и Рахийм Стърлинг и оформи крайното 3:1.