Баскетболният "Левски" загуби от Партизан с 66:98 в мач от поредния кръг на Адриатическата лига. Резултатът и мачът едва ли интересуват българските фенове на баскетбола, които за пореден път станаха свидетели на ужасни и батални сцени. Всичко в зала "Универсиада" се обърна с краката нагоре, след като феновете на "Левски" нападнаха малка агитка на Партизан. Масовият бой трая няколко минути, а привърженици се млатеха със столове, други предмети, вадеха колани от панталоните си и се налагаха като освирепели. Първоначално охранителната фирма, наета за двубоя не се справи със ситуацията, наложи се да влиза полицията. Двубоят бе прекратен след първата част и условието да се доиграе бе залата да бъде изпразнена до последното място. Така и стана, а играчите на Партизан се върнаха на игрището. След ужасяващите сцени домакините загубиха всякакъв дух, а и едва ли имаха сили да се противопоставят на сръбския си опонент. Крайното 98:66 показва и разликата в класите, като "сините" записаха седма загуба срещу само една победа.

Гостите спечелиха борбата под коша с 39-23 и имаха успеваемост 57% при стрелбата от тройката - 8/14 срещу 7/17 (41%) на "Левски". За "сините" с 20 точки завърши Павлин Иванов, а 9 добави Димитър Ангелов. За Партизан Никола Милутинов регистрира 21 точки, а с 20 завърши Джордже Дагич.

"Левски" - Партизан - 66:98 (14:21, 16:19, 23:28, 13:30)