Мъжкият волейболен тим на Добруджа 07, воден от Мирослав Живков, надделя  като гост с 3:1 гейма над Нефтохимик 2010 (Бургас) в дербито на петия кръг на Суперлигата при мъжете, информират от пресцентъра на клуба.

Мачът започна по най-добрия начин за добричлии, които спечелиха първите две части с 25-20 и 25-23 точки. Домакините намериха сили да намалят  разликата след успех с 25-15 точки в третия гейм, но в четвъртия добруджанци бяха по-концентрирани и мотивирани да спечелят трите точки – 25-21 и успех с 3-1 гейма. След тази победа тимът от Добрич е на престижното второ място след 4 победи и 1 загуба. В следващия кръг  възпитаниците на Миро Живков гостуват на "Левски Бол" на 22 ноември от 18.30 часа.