ЦСКА победи Хасково като гост с 4:2 в мач от 15 кръг на "А" група. Два гола реализира Серджиу Буш (21, 57), по един добавиха Антон Карачанаков (15) и Луис Соарес (49). За домакините реализираха Педро Еуженио в 73-ата минута и Деян Лозев в 80-ата. Хасково игра с човек по-малко от 35-ата минута, когато с директен червен картон бе декориран Майкъл Тевия. След успеха ЦСКА продължава да е на върха с 36 точки, на 8 пред втория Лудогорец, който по-късно приема Локомотив (Пловдив). ЦСКА приема именно Лудогорец в следващия кръг, който е след паузата в шампионата заради националните отбори.

Стойчо Младенов направи няколко промени в стартовия състав заради наказанията на Тончи Кукоч и Тони Силва. Отляво в защита титуляр излезе Венцислав Василев, а отдясно титуляр започна Апостол Попов. В средата бяха Оршулич и Тунчев. В средата на терена започнаха Сънди и Галчев, а по крилата Карачанаков и Луис Соарес. В атака бе Серджиу Буш, а зад него Маркиньос, който този път бе изтеглен по-напред.

В 15-ата минута Антон Карачанаков откри резултата от пряк свободен удар. Той стреля, топката се отби от стената и влетя в мрежата на Боян Пейков. В 21-ата минута ЦСКА поведе с 2:0 и реши мача в своя полза. Венцислав Василев центрира отляво, Карачанаков би, но Пейков изби. Топката попадна в Буш, който без проблеми направи 2:0. В 29-ата минута бе първият и почти единствен по-сериозен пропуск на домакините. Вълчан Чанев получи топката отляво в наказателното поле, но стреля много близо покрай гредата. В 35-ата минута съдията Таско Тасков показа директен червен картон на Майкъл Тевия за удар без топка с крак срещу Борис Галчев.

Второто полувреме започна с гол за ЦСКА в 49-ата минута. Буш намери Луис Соарес вдясно в наказателното поле, той се подхлъзна, но успя да запази топката, пребори се с Иван Скерлев и с диагонален шут реализира за 3:0. Стойчо Младенов извади Венцислав Василев и даде шанс на Кристиян Супусепа, който заигра отляво в защита. В 57-ата минута ЦСКА поведе с 4:0. Този път Луис Соарес бе в ролята на асистент, след като се пребори със Скерлев и намери Буш. Румънецът с хубав шут прати топката за четвърти път във вратата. Стойчо Младенов направи и втората си смяна, извади Стивън Сънди и пусна Жоан Фелипе. Така Маркиньос се върна до Галчев в средата на терена, а Фелипе заигра зад Буш. В 73-ата минута Педро Еуженио вкара много красив гол за 1:4. Той стреля от границата на наказателното поле, топката описа хубава траектория и влетя в сглобките между двете греди. Гостите съвсем свалиха гарда и заиграха аристократично и логично получиха и втори гол. В 80-ата минута след центриране отдясно Деян Лозев с хубав плонж с глава намали на 2:4. В последните минути съдиите дадоха една несъществуваща засада, с която спряха атака на Хасково.

Двубоят по минути ТУК

ХАСКОВО - ЦСКА 2:4
0:1 Антон Карачанаков (15), 0:2 Серджиу Буш (21), 0:3 Луис Соарес (49), 0:4 Серджиу Буш (57), 1:4 Педро Еуженио (73), 2:4 Деян Лозев (80)