"Ботев" (Пловдив) постигна обрат при гостуването на Литекс, побеждавайки с 2:1 в интригуващ мач от 15-ия кръг на "А" група. По този начин Велислав Вуцов и футболистите му изхвърлиха "оранжевите" от първата шестица. "Ботев" събра 24 точки, колкото има и "Левски", а Литекс остана с 22 в актива, но вече на седмото място.

Избраниците на Красимир Балъков откриха резултата чрез Джордан, но в края на първата част Томаш Иршак изравни. В средата на второто полувреме Александър Колев вкара втори гол за "жълто-черните", които задържаха крехкия си аванс до края и се поздравиха с победата. "Ботев" нямаше успех като гост в "А" група от края на август, когато победи с 2:1 в Хасково.

За важния мач тази вечер Балъков заложи на основната си единайсеторка, с една промяна в отбрана, където най-вляво титуляр започна Антон Недялков. В предни позиции отново се разчиташе на офанзивното трио Ваюши-Джордан-Асприля, докато в предни позиции за "Ботев" (Пловдив) играха младоците Цветелин Чунчуков, Александър Колев, бившият футболист на Литекс Момчил Цветанов, както и новоизлюпеният национал Милен Гамаков. Опитният Иван Цветков остана на пейката и не игра в Ловеч.

Първата интересна ситуация в срещата беше в 20-ата минута. Тогава центрирана топка към Цунчуков беше пресрещната от излезлия извън наказателното си поле Винисиус Баривиейра, който си позволи да я спре с ръце, заради което получи жълт картон. В 21-ата стражът на домакините спаси опасен удар от фаул на Момчил Цветанов.

Играта продължи оспорвано и равностойно като двата отбора си размениха по няколко статични положения пред вратите. В 39-ата минута Литекс поведе след неразчетени действия на Адам Стаховяк и Росен Колев. Кристиян Малинов изведе голмайстора, който напредна на скорост, защитникът направи неуспешен шпагат, полският страж пък отново излезе извън рамката и за колумбиеца не бе проблем да реализира в опразнената врата за 1:0.

В последната минута на първото полувреме "канарчетата" успяха да изравнят с красив гол на Томаш Иршак. Mомчил Цветанов върна към Мариян Огнянов, който с прецизен пас подаде към Иршак, отскубнал се зад гърба на защитата в оранжево. Халфът засече с глава и прехвърли Баривиейра, пращайки топката неспасяемо до сглобката на далечната греда - 1:1.

След почивката Литекс започна с две ситуации за гол на Джордан. Таранът първо засече с глава, но би в непосредствена близост до десния страничен стълб, а след това надбяга отбраната, но стреля в аут. "Жълто-черните" пък се възползваха от шанса си в 63-ата минута, когато успяха да стигнат до пълния обрат. Огнянов шутира пред наказателното поле, ударът бе блокиран и топката попадна в Александър Колев, който я забоде неспасяемо в долния ляв ъгъл на Баривиейра - 1:2.

До края "оранжевите" доминираха, като бяха близо до изравняване, но в 85-ата минута мощен изстрел на Никола Колев беше отразен от Стаховяк и така "Ботев" (Пловдив) си тръгна с трите точки от Ловеч.