Локомотив (София) победи с 2:1 като гост Славия в мач от 15-ия кръг на „А” група. Въпреки очакванията за успех на „белите”, гостите бяха тези, които си тръгнаха с три точки. Даниел Генов и Шехуди бяха точни за „железничарите”, а Душан Савич реализира за „белите”.

Първите минути бяха за Славия, а вратарят на „железничарите” Божидар Митрев отчая Платини, Василев и Дяков с намесите си. „Белите” имаха претенции и за дузпа за игра с ръка на Бранеков, но те не бяха уважени от главния съдия.

Локомотив постепенно стабилизира играта си, гол на Шехуди бе отменен заради засада.

В края на първото полувреме символичните гости поведоха в резултата. Даниел Генов бе точен от няколко метра след подаване на Камен Хаджиев.

Още в началото на втората част Славия успя да стигне до изравняване на резултата. Чавдар Янков проби отляво и подаде към Василев, който намери Платини в пеналта. Последният стреля от упор, Митрев изби, но топката попадна в краката на Душан Савич и той е точен при добавката – 1:1.

Играта на двата тима се успокои и темпото спадна значително. Всичко изглеждаше, че срещата ще завърши наравно, но Локомотив (София) не бе казал последната си дума. В 84-ата минута Генов пусна чудесен пас в пеналта на Шехуди, който се завъртя и технично прати топката с мрежата.

Славия се втурна на щурм, но не успя да стигне до второ попадение, с което да спечели поне точка.

С успеха Локомотив (София) се изкачи до петото място с 22 точки, 1 по-малко от „Левски”. Славия пък заема 10-о място с 13 точки.

Славия – Локомотив (София) 1:2
0:1 Даниел Генов (43), 1:1 Душан Савич (48), 1:2 Ламжед Шехуди (84)

Срещата по минути - ТУК!

showimage600400.aspx.jpgСлавия: 12.Емил Петров, 17.Костадин Дяков , 26.Димитър Везалов, 25.Цветомир Панов, 71.Диего Фераресоjalt.jpg, 35.Иван Вълчанов, 77.Душан Савичtopka.jpg, 88.Чавдар Янков (62- smqna.jpg 10.Фернандо да Силваjalt.jpg), 6.Касаи Кристиан, 20.Мишел Платини, 99.Радослав Василев (79-smqna.jpg 33.Карлос Фонсека)
Резерви: 32.Диян Вълков, 3.Димитър Пиргов, 8.Станислав Генчев, 22.Владимир Семерджиев, 33.Карлос Фонсека, 7.Джереми Манзоро, 10.Фернандо да Силва
Треньор: Иван Колев

ЛОКО (Сф): 1.Божидар Митрев, 16.Камен Хаджиев, 6.Александър Бранеков, 5.Марко Ранджеловичjalt.jpg, 69.Елтон Дош Рейш, 47.Антонио Ливраменто (67-smqna.jpg 8.Румен Трифонов), 29.Ламжед Шехудиtopka.jpg, 33.Евертон Джилио-Том, 26.Иво Иванов (59- smqna.jpg21.Даниел Гаджев), 7.Даниел Геновjalt.jpgtopka.jpg (89-smqna.jpg 15.Траян Траянов), 11.Владислав Романов
Резерви: 84.Валентин Галев, 15.Траян Траянов, 77.Йордан Тодоров, 14.Даниел Васев, 21.Даниел Гаджев, 8.Румен Трифонов, 23.Александър Манолов
Треньор: Димитър Васев