Марек остава в зоната на изпадащите, след като загуби с 1:3 домакинството си на Черно море. Двубоят на стадион "Бончук" бе от 15-ия кръг на "А" група. В класирането дупничани има 12 точки на 11-ото място, докато "моряците" вече са седми с 21 т.

Резултата откри Стенио още в 12-ата минута. Добър пробив отдясно завърши с прострелно центриране, което халфът непокрит на малкия пеналт засече за 1:0. В първата минута на продължението грешка в защита позволи на Иван Коконов да преодолее Михайлов за 2:0.

Домакините обаче се върнаха в срещата в самото начало на втората част. Влезлият като резерва Кристиян Петков засече с глава центриране на Еньо Кръстовчев и намали - 1:2. Гостите обаче н е се пречупиха и на свой ред стигнаха до нов гол.

С удар от границата на наказателното поле Мирослав Манолоев не остави шанс на Емил Михайлов за 3:1. Успехът на варненци можеше да бъде още по-изразителен, но втори гол на Коконов бе отменен заради засада.

МАРЕК - ЧЕРНО МОРЕ
1:3
0:1 Стенио (12), 0:2 Иван Коконов (45+1),
1:2 Кристиян Петков (49), 1:3 Миро Манолов (61)
Дупница, ст. "Бончук"
Съдия:
Мартин Александров

СЪСТАВИТЕ
Марек:
1. Емил Михайлов, 14. Милен Лахчев, 3. Емил Виячки, 19. Димитър Андонов (smqna.jpg 79 - 9. Димитър Димитров), 13. Борислав Николов, 10. Димитър Петков, 20. Димитър Илиев, 8. Мартин Димитров (smqna.jpg 46 - 9. Ангел Йошев jalt.jpg), 7. Марио Близнаков jalt.jpg (46 - 17. Кристиян Петков topka.jpg), 10. Еньо Кръстовчев, 11. Крум Бибишков
Резерви: 13. Веселин Цветковски, 4. Денис Пидев, 16. Николай Николов, 9. Ангел Йошев, 18. Златко Бонев, 9. Димитър Димитров, 17. Кристиян Петков
Старши треньор: Тенчо Тенев

Черно море: 26. Илко Пиргов, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 25. Сашо Александров jalt.jpg, 18. Марчин Бургхард jalt.jpg, 10. Марк Клок, 7. Бекир Расим (smqna.jpg 46 - 5. Стефан Станчев), 8. Стенио topka.jpg, 17. Иван Коконов topka.jpg, 19. Матиа Курьор (smqna.jpg 52 - 13. Симеон Райков), 20. Мирослав Манолов topka.jpg
Резерви: 1. Илия Николов, 30. Димо Атанасов, 24. Слави Сталев, 91. Живко Атанасов, 5. Стефан Станчев, 13. Симеон Райков, 11. Живко Петков
Старши треньор: Никола Спасов