"Левски" загуби с 0:1 домакинството на Берое в първия мач от 15-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред празни трибуни заради наказание на "сините", а след успеха старозагорци събраха 27 точки и се утвърдиха на третото място. Георги Иванов-Гонзо и футболистите му имат 24 в актива и са четвърти преди останалите мачове от кръга.

За разлика от предишните три срещи без фенове от началото на сезона, в които "сините" все побеждаваха, тази вечер традицията беше нарушена. Берое ликува след куриозен гол на Елиаш Да Силва в 69-ата минута. Точно бразилецът беше герой и в домакинството на Литекс в понеделник, когато реализира и двете попадения за успеха с 2:0. Голът му днес се оказа достатъчен на "зелените" да вземат трите точки и Петър Хубчев да продължи наказателната си акция срещу "сините". Героят от САЩ`94 вече има 4 победи над "Левски" срещу само една загуба. Успехът днес е едва трети за Берое при гостуване на "сините" в столицата в мач от първенството след 1986 и 2009 г.

Преломен момент в срещата беше изгонването на Мирослав Иванов, което остави "Левски" с 10 човека в 55-ата минута, след като в рамките само на няколко минути си заработи два жълти картона и съдията Цветан Кръстев му показа пътя към тунела. По-неприятното за Гонзо е, че още в началото контузия получи Наджиб Амари, а през втората част заради травма играта напусна и капитанът Владимир Гаджев.

За домакинството на Берое Гонзо заложи на титулярите от победата с 1:0 над Локомотив (София), като единствената промяна беше отсъствието на наказания Борислав Стойчев. Мястото на централния защитник зае Пламен Димов, който заедно с Аймен Белаид разочароваха с изявите си и лесно позволяваха на Венцислав Христов и другите офанзивни играчи на Берое да създават опасности пред Пламен Илиев. Първата интересна ситуация беше в 15-ата минута. Христов преодоля Пламен Димов и почти от аутлинията центрира към връхлитащия Елиаш, но Веселин Минев застана на пътя на топката, като дори при падането я удари с дясната си ръка. Гостите от Стара Загора претендираха за дузпа, съдията Цветан Кръстев остана безмълвен. В 33-ата Георги Сърмов разтресе напречната греда след силен изстрел от над 20 метра, а в добавеното време Венци Христов мина като на парад през трима играчи в синьо и от границата на наказателното поле стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

След почивката беройци вдигнаха темпото. В 47-ата минута Елиаш подаде на Гади, който напредна и изведе отлично Венци Христов в наказателното поле на "Левски", но от малък ъгъл националът стреля на сантиметри от гредата в аут. Последва изгонването на Мирослав Иванов, който още в 8-ата минута замени принудително получилия контузия Наджиб Амари. Първо в 50-ата Шуменския Деко фаулира Игор Джоман, а в 56-ата задържа Гади и Цветан Кръстев го изгони.

Численото предимство на Берое оказа влияние и в 69-ата минута гостите ликуваха. Елиаш отбеляза куриозен гол, за който обаче вина носи и Пламен Илиев. При втория пореден корнер Керкар прати топката към далечната греда, тя се отби в гредата, след което срещна тялото на намиращия се почти на аутлинията Георги Костадинов, но се върна към терена и стигна до намиращия се наблизо Елиаш, който я довкара отблизо - 0:1. При ситуацията Пламен Илиев не се намеси и само изгледа как кълбото го прехвърля след фалцовото изпълнение на Керкар.

"Сините" имаха шанс бързо да изравнят. В 72-ата испанците Бедоя и Аниете комбинираха на скорост в наказателното поле на гостите, последният преодоля Владимир Зафиров и се озова очи в очи с Благой Макенджиев, но Иво Иванов направи решителен шпагат точно преди испанския нападател да нанесе удар. В 73-ата пък Бедоя симулира за дузпа, Цветан Кръстев не се подлъга, въпреки претенциите на домакините, като в тази ситуация си пролича слабостта на "сините", които бяха безидейни до края и логично записаха пета загуба от началото на първенството.

Oсвен това "Левски" записва най-черната си серия в историята срещу Берое, тъй като няма победа над този противник вече в 6 мача - 4 в "А" група, един за Купата и eдна контрола.