Евертън разби у дома Лил с класическото 3:0 в среща от четвъртия кръг в група „H” на Лига Европа и гледа смело към 1/16-финалите на турнира. „Карамелите” имаха пълно превъзходство над „кучетата” и поведоха в 27-ата минута, когато Леон Озмън получи извеждащо подаване от Ейдън Макгийди и се разписа за 1:0. Три минути преди почивката пък Фил Джагиелка удвои аванса на домакините, а асистенцията отново бе на Макгийди. През втората част Евертън продължи да доминира и в 61-ата минута Лейтън Бейнс изведе Стивън Нейсмит, който окончателното сложи точка на спора – 3:0. До края на мача гостите така и не успяха да намерят сили дори за почетно попадение.

В другия мач от тази група пък Волфсбург помете у дома Краснодар с 5:1 и също даде заявка за място в следващата фаза на надпреварата. Аарън Хънт (47, 57) даде комфортен аванс на „вълците”, след което Вандерсон (72) намали на 2:1. Гостите обаче за кратко се радваха на гола си, тъй като Джошуа Гилавоги (73) отново възстанови преднината от две попадения на немския тим, а в самия край датският нападател Никлас Бендтнер (89-дузпа, 90+1) се отчете с два гола и оформи крайното 5:1.

След изиграването на тези срещи Евертън остава на върха с 8 точки, следван от Волфсбуг със 7. Лил има 4 точки, които му дават някакви шансове да продължи борбата си поне за втората позиция. Краснодар е на дъното с 2 точки.

ГРУПА „Н“
1:0 Аарън Хънт (47), 2:0 Аарън Хънт (57), 2:1 Вандерсон (72), 3:1 Джошуа Гилавоги (73), 4:1 Никлас Бендтнер (89-дузпа), 5:1 Никлас Бендтнер (90+1)