Френският Гинган победи Динамо (Минск) с 2:0 в мач от група "К" на Лига Европа. За закъсалия в Лига 1 тим (16-о място) се разписаха Клаудио Бовю (44) и Кристоф Мандан (86). При резултат 1:0 гостите пропуснаха дузпа. От „бялата точка” се провали Игор Стасевич. Нападателят с български паспорт Шалозе Удоджи започна като титуляр за Динамо, но беше заменен четвърт час преди края от Адамович.

Фиорентина вече има десет точки и няма как да бъде изместен от едно от първите две места в класирането в тази група.
„Виолетовите” и ПАОК завършиха 1:1. В 81-ата минута белгиецът Маартен Мартенс откри резултата за гостите. В 88-ата капитанът на домакините Мануел Паскуал успя да изравни от фаул и така да прати тима си в следващата фаза.