Виляреал загуби с 2:3 гостуването си на Цюрих в мач от група "А" на Лига Европа. Всичките 5 гола дойдоха само в разстояние на 9 минути преди почивката- между 19-ата и 29-ата. Пина (20) откри за гостите, Етунди (21) изравни, преди Морено (24) отново да даде аванс на „Жълтата подводница”. Буф в 26-ата се разписа за 2:2, а Чихауи се превърна в герой за домакините, донасяйки победета с 3:3 с гола си в 29-ата минута.

По същото време Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи при гостуването на Аполон (Лимасол) с 2:0. По този начин „жребците” излязоха на първо място във временното класиране.  И двете попадения паднаха след почивката. Рафаел откри в в 56-ата минута, а Патрик Херман реши всичко в 90-ата.

ГРУПА „А“
0:1 Рафаел (56), 0:2 Патрик Херман (90+5)
Никозия, „ГСП"
Съдия: Антоан Гаутие (Франция)

villareal.jpg1_7.jpgЦюрих - Виляреал 3:2
0:1 Томас Пина (20), 1:1 Франк Етунди (21), 1:2 Херард Морено (24), 2:2 Берат Джимсити (26), 3:2 Ясин Чикауи (29)