Българският национал Александър Тонев остана резерва за Селтик при равенството 1:1 в гостуването срещу румънския Астра (Гюргево) в среща от четвъртия кръг на група „D” в Лига Европа. Стефан Йохансен (32) изведе гостите напред в резултата още през първата част, а Вилиам (79) изравни за Астра, който доигра мача в намален състав след изгонването на Лабан в добавеното време. Спечелената точка е изключително важна за Селтик в борбата му за класиране в следващата фаза на турнира.

В същото време Динамо (Загреб) загуби у дома Залцбург с 1:5 в другия мач от групата. Хеттрик за гостите реализира Джонатан Сориано (39, 64, 84), а по едно попадение добавиха Кевин Кампъл (59) и Бруно (71). Точен за домакините бе Анхело Енрикес (60). Така „биковете”събраха 10 точки и си осигуриха участие в 1/16-финалите на турнира, след като в оставащите два кръга не могат да бъдат изместени от първите две места в групата.

Селтик е втори с 8 точки, следван от Динамо (Загреб) с 3, а Астра е на дъното с 1 точка и няма шансове за продължаване напред.

ГРУПА „D"
astra.jpg1cel.jpgАстра (Гюргево) - Селтик 1:1
0:1 Стефан Йохансен (32), 1:1 Вилиам Аморим (79)

Гюргево, „Марин“
Съдия: Сергий Бойко (Украйна)

zagreb.jpgsalzburg.jpgДинамо (Загреб) - Ред Бул Залцбург 1:5
0:1 Джонатан Сориано (39), 0:2 Кевин Кампъл (59), 1:2 Анхело Енрикес (60), 1:3 Джонатан Сориано (64), 1:4 Масимо Бруно (71), 1:5 Джонатан Сориано (85)