Шахтьор (Донецк) пак се подигра с БАТЕ Борисов и го разби с 5:0 на „Арена Лвов” в среща от четвъртия кръг на група „H” в Шампионската лига. Само преди ве седмици украинският гранд бе размазал съперника със 7:0 в Беларус.

Дарио Сърна (19) изведе домакините напред в резултата, а в последните секунди на първото полувреме Анри Хагуш от гостите получи червен картон и това улесни задачата на украинците.

След почивката Алекс Тейшейра (48) удвои аванса на Шахтьор, а до края на мача отново се развихри Луис Адриано (58, 83, 90+3), който след петте гола преди 2 седмици този път се отчете само с хеттрик във вратата на БАТЕ и вече има 9 попадения в турнира този сезон.

Шахтьор събра 8 точки и е втори в групата два кръга преди края. БАТЕ е трети с 3 точки.
1:0 Дарио Сърна (19), 2:0 Алекс Тейшейра (48), 3:0 Луис Адриано (58-дузпа), 4:0 Луис Адриано (83), 5:0 Луис Адриано (90+3)

Лвов
, „Арена Лвов“
Съдия: Волфганг Щарк (Германия)

СЪСТАВИ
Шахтьор (Донецк): 30.Пятов, 33.Дарио Сърна, 13.Шевчук (64 - 11.Марлос), 13.Ракицкий, 18.Ордетс, 29.Алекс Тейшейра, 6.Степаненко, 20.Дъглас Коста, 17.Фернандо (66 - 8.Фред), 9.Луис Адриано , 28.Тайсон (73 - 10.Бернард)

БАТЕ (Борисов): 16.Черник, 14.Хагуш , 33.Поляков, 3.Гайдучик, 22.Младенович, 8.Володко, 62.Гордейчук, 7.Карнитский, 77.Яковлев (46 - 23.Олекнович), 5.Яблонски (59 - 42.Володко), 13.Сигневич (70 - 20.Радионов)