Спортинг (Лисабон) записа първа победа в група „G” на Шампионската лига, след като срази у дома Шалке 04 с 4:2 в среща от четвъртия кръг и взе сладко отмъщение за поражението си с 3:4 в Гелзенкирхен преди две седмици. Тогава „миньорите” стигнаха до успеха си след скандална дузпа в последните секунди.

„Кралскосините” поведоха в Лисабон след автогол на Ислам Слимани в 17-ата минута. Домакините обаче изравниха в 26-ата минута след гол с глава на Сар, а след почивката в 52-ата минута стигнаха и до пълен обрат с попадение на бразилеца Жеферсон. Малко след това Чинеду Обаси пропусна уникален шанс да изравни от 3-4 метра.

Превъзходството на домакините бе затвърдено в 72-ата минута с нов гол, дело на Луиш Нани за 3:1. В 88-ата обаче Денис Аого вкара красив гол за 3:2 и върна игнтригата, която бе убита в последните секунди от Ислам Слимани (90+1), който оформи крайното 4:2 и компенсира за автогола си.

След успеха си Спортинг събра 4 точки и е трети, а Шалке 04 запазва втората си позиция с 5 точки.
0:1 Ислам Слимани (17-автогол), 1:1 Наби Сар (26), 2:1 Джеферсон (52), 3:1 Луиш Нани (72), 3:2 Денис Аого (88), 4:2 Ислам Слимани (90+1)

Лисабон, „Жозе Алваладе“
Съдия: Паоло Талиавенто (Италия)

СЪСТАВИ
Спортинг (Лисабон): 1.Руи Патрисио, 4.Джеферсон, 41.Седрик, 26.Пауло Оливейра, 29.Сар , 77.Нани (89 - 11.Капел), 23.Адриен Силва, 14.Вилиам , 17.Жоао Марио (82 - 24.Ориол Росел), 9.Слимани, 36.Карлос Мане (68 - 18.Карило)

Шалке 04: 1.Ферман, 22.Учида, 23.Фукс (78 - 3.Кирхоф), 4.Хьоведес, 15.Аого, 20.Обаси (69 - 18.Сам), 33.Нойщетер, 12.Хьогер, 7.Майер (65 - 9.Кевин-Принс Боатенг), 25.Хунтелаар , 13.Чупо-Мотинг