Словенският шампион Марибор и Челси не успяха да се победят, завършвайки 1:1 в мача си от четвъртия кръг на група „G” в Шампионската лига.

„Сините” от Лондон определено подцениха съперника си, след като го бяха сразили с 6:0 преди две седмици на „Стамфорд Бридж”. Това можеше да им изиграе лоша шега, тъй като още в 14-ата минута Зума изби от голлинията удар на футболист на Марибор. Дрогба отговори с излизане сам срещу вратаря Ханданович в 28-ата минута, но не успя да вкара. До края на полувремето така и не падна гол.

След почивката домакините поведоха в 50-ата минута чрез Агим Ибраими със страхотен шут от далечна дистанция, а десет минути по-късно 18-годишният син на Златко Захович - Лука Захович, пропусна почти на празна врата.

Неманя Матич все пак изравни в 73-ата минута. В 80-ата минута Диего Коста реализира след пас на Сеск Фабрегас, но попадението не бе зачетено заради засада, а секудни по-късно Таварес беше близо до сензационен нов гол за Марибор.

В 85-ата минута Еден Азар нахлу в наказателното поле и беше спънат, след което самият той изпълни отсъдената ддузпа, но вратарят на домакините Ханданович спаси.

След равенството Челси остава начело в групата с 8 точки, но няма гарантирано участие в следващата фаза. Марибор е последен с 3 точки, но не е загубил шансове да се бори за продължаване напред.

челси_1.jpgmaribor.jpgМариборЧелси 1:1
1:0 Агим Ибраими (50), 1:1 Неманя Матич (73)

Марибор
, „Людски врът“
Съдия: Даниеле Орсато (Италия)

СЪСТАВИ
Марибор: 33.Ханданович, 26.Райчевич, 28.Вилер , 44.Аргус, 70.Мертел, 5.Филипович , 8.Салалих (90+2 - 6.Н'Дайе), 30.Стоянович , 10.Ибраими (90 - 39.Бохар), 9.Маркос Таварес, 11.Захович (73 - 14.Менди)

Челси: 1.Петър Чех, 26.Джон Тери, 3.Фелипе Луис (56 - 7.Рамирес), 2.Иванович, 5.Зума, 4.Фабгрегас, 22.Вилиан (46 - 8.Оскар), 21.Матич, 10.Еден Азар, 11.Дрогба, 14.Шюрле (46 - 19.Диего Коста)