Байерн отново срази Рома, но този път само с 2:0 на „Алианц Арена” в среща от четвъртия кръг на група „Е” в Шампионската лига и се класира за 1/8-финалите на турнира. Само преди две седмиците баварците бяха размазали „вълците” със 7:1 в Рим.

И в тази среща играчите на Хосеп Гуардиола доминираха на терена и си правеха каквото поискат, а гостите твърде рядко достигаха до вратата на Мануел Нойер.

В началото пропуски направиха Хуан Бернат, Филип Лам и Марио Гьотце, а в 25-ата минута гостите поискаха дузпа за падане на Раджа Наинголан, който обаче симулираше в ситуацията и наказателен удар не последва.

В 37-ата минута Скорупски спаси без проблеми удар на Алаба, но минута след това австрийският национал комбинира чудесно с Франк Рибери, който с прецизен удар бе точен за 1:0.

След почивката в 58-ата минута контузилият се още през първата част Флоренци бе сменен принудително от босненеца Миралем Пянич, а секунди след това Бенатиа направи сериозен пропуск и не успя да накаже бившия си тим. Все пак в 64-ата минута Левандовски се измъкна от отбраната на Рома и центрира отляво към Гьотце, който вкара красиво попадение за 2:0, с което сложи окончателно точка на спора.

Гостите можеха да вкарат поне почетно попадение, но до края на мача пропуски направиха Хуан Мануел Итурбе и Наинголан.

След успеха си Байерн е лидер в класирането с пълен актив от 12 точки, които го класират за следващата фаза. "Вълците" са втори с 4 точки, колкото има и ЦСКА (Москва).

1:0 Франк Рибери (38), 2:0 Марио Гьотце (64)

Мюнхен, „Алианц Арена“
Съдия: Джюнейт Чакър (Турция)

СЪСТАВИ
Байерн: 1.Нойер, 21.Лам (88 - 34.Хьойберг), 13.Рафиня, 17.Жером Боатенг, 5.Бенатиа, 27.Алаба (81 - 20.Роде), 3.Шаби Алонсо (72 - 11.Шакири), 7.Рибери, 19.Гьотце, 18.Хуан Бернат, 9.Левандовски

Рома: 28.Скорупски, 25.Холебас (46 - 3.Ашли Коул), 35.Торосидис, 2.Янга-Мбива, 44.Манолас, 16.Де Роси, 20.Сейду Кейта, 4.Наинголан, 24.Флоренци (58 - 15.Пянич), 22.Дестро, 7.Итурбе (74 - 27.Жервиньо)