Манчестър Сити изненадващо загуби у дома от ЦСКА (Москва) с 1:2 в среща от четвъртия кръг на група „Е” в Шампионската лига и остава без успех в турнира този сезон. Българският национал Георги Миланов се появи като резерва за гостите в 67-ата минута на мястото на голмайстора им в тази среща Сейду Думбия (2, 34). „Гражданите” доиграха мача с 9 играчи след изгонването на Фернандиньо в 70-ата минута и вкаралият гола за тях Яя Туре (8) в 81-ата минута. За ЦСКА успехът е исторически, защото е първи на английска земя, а освен това запази шансовете на отбора да прескочи групата.

Двубоят на „Етихад Стейдиъм” започна много добре за гостите, които поведоха още във 2-ата минута, когато Бибрас Натхо центрира в наказателното поле на английския шампион и там Сейду Думбия засече топката с глава за 0:1. „Гражданите” отвърнаха бързо с попадение на Яя Туре в 8-ата минута от пряк свободен удар. С това обаче се изчерпи всичко по-значимо от страна на домакините в тази среща. В 34-ата минута Натхо отново изведе Думбия, който вкара втория си гол с удар по земя за 1:2.

След почивката домакините се изнервиха и се стигна до изгонването на Фернандиньо и Яя Туре. Георги Миланов пък се появи в игра на мястото на Думбия, а след това той и съотборниците му успяха да запазят аванса си с оглед на численото превъзходство и трагичната игра на „гражданите”.

С първия си успех в групата ЦСКА събра 4 точки и излезе на третата позиция с равен актив с Рома, но по-лоша голова разлика. Манчестър Сити остава на дъното без успех и само с 2 точки.
0:1 Сейду Думбия (2), 1:1 Яя Туре (8), 1:2 Сейду Думбия (34)

Манчестър
, „Етихад Стейдиъм“
Съдия: Тасос Сидиропулос (Гърция)

СЪСТАВИ
Манчестър Сити: 1.Харт, 4.Компани, 26.Демикелис, 22.Клиши, 5.Сабалета, 7.Милнър, 42.Яя Туре , 15.Хесус Навас (46 - 8.Насри), 6.Фернандо (65 - 10.Джеко), 16.Агуеро, 35.Йоветич (46 - 25.Фернандиньо )

ЦСКА (Москва): 35.Акинфеев, 24.Василий Березуцки, 4.Игнашевич , 42.Шченников, 2.Марио Фернандес, 25.Роман Ерьоменко , 3.Вернблум , 66.Натхо, 10.Дзагоев (86 - 15.Ефремов), 88.Думбия (67 - 23.ГЕОРГИ МИЛАНОВ), 18.Муса