Борусия (Дортмунд) победи у дома Галатасарай с 4:1 в мач от четвъртия кръг на група „D” в Шампионската лига и се класира за 1/8-финалите на турнира.

Домакините доминираха от самото начало и поведоха в 39-ата минута, след като Марко Ройс получи 30-метров пас от Лукаш Пишчек и преодоля Фернандо Муслера за 1:0.

В 54-ата минута Сократис Папастатопулос с глава покачи на 2:0 след подаване на Себастиан Кел, но Галатасарай намали чрез Хакан Балта в 69-ата минута за 2:1 след центриране от корнер на Уесли Снайдер.

Четири минути по-късно обаче вестфалци върнаха аванса си от два гола, след като Обамеянг изведе Чиро Имобиле, който бе точен за 3:1. Шест минути преди края на мача Семих Кая си вкара автогол и оформи крайното 4:1.

След четвъртата си поредна победа в групата Борусия (Дортмунд) събра 12 точки, които са напълно достатъчни за класиране за следващия етап на надпреварата. Галатасарай е на дъното с едва една точка.

1:0 Марко Ройс (39), 2:0 Сократис Папастатопулос (56), 2:1 Хакан Балта (69), 3:1 Чиро Имобиле (74), 4:1 Семих Кая (86-автогол)

Дортмунд, „Сигнал Идуна Парк“
Съдия: Павел Краловец (Чехия)

Борусия (Дортмунд): 1.Вайденфелер, 26.Пишчек, 4.Суботич, 25.Папастатопулос, 37.Дурм, 5.Кел, 6.Свен Бендер (84 - 20.Рамос), 10.Мхитарян, 11.Ройс (70 - 9.Имобиле), 7.Кагава (62 - 8.Гюндоган), 17.Обамеянг
Треньор: Юрген Клоп (Германия)

Галатасарай: 1.Муслера, 22.Балта , 21.Шеджу, 26.Кая, 10.Снайдер, 6.Джемайли , 4.Хамит Алтънтоп (81 - 23.Йозтекин), 3.Фелипе Мело, 8.Инан , 77.Чемдал, 9.Булут (83 - 17.Йълмаз)