Арсенал изпусна цели 3 гола аванс у дома срещу Андерлехт и бе шокиран в последните секунди, завършвайки 3:3 със съперника в мача им от четвъртия кръг на група „D” в Шампионската лига.

„Артилеристите” поведоха в 25-ата минута, когато Микел Артета се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дани Уелбек. Четири минути по-късно Алексис Санчес удвои аванса на домакините, след като първо шутира от пряк свободен удар в стената, но при добавката не сгреши за 2:0. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След почивката в 58-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн се измъкна от бранителите на гостите и вкара за класическото 3:0. При този резултат „топчиите” си помислиха, че са си свършили работата и се дръпнаха в защита. Белгийският гранд обаче не се предаде и постигна истинска сензация. Първо Антони Ванден Боре се разписа на два пъти в 61-ата минута след пас на Кавая и в 73-ата минута от дузпа за 3:2, а буквално в последната 90-а минута от редовното време Александар Митрович шокира лондончани, оформяйки крайното 3:3.

Въпреки равенството Арсенал остава втори със 7 точки и много добро шансове за прескачане на групата. Андерлехт е трети със само 2 точки.

1:0 Микел Артета (24-дузпа), 2:0 Алексис Санчес (29), 3:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн (58), 3:1 Антони Ванден Боре (61), 3:2 Антони Ванден Боре (74-дузпа), 3:3 Александар Митрович (90)

Лондон, „Емирейтс“
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Арсенал: 1.Шчесни, 4.Мертезакер, 18.Начо Монреал , 3.Гибс, 21.Чеймбърс, 8.Артета (62 - 20.Фламини), 19.Касорла, 16.Рамзи, 17.Алексис Санчес, 23.Уелбек (82 - 9.Подолски), 15.Окслейд-Чембърлейн (81 - 7.Росицки)
Треньор: Арсен Венгер (Франция)

Андерлехт: 1.Прото, 39.Ванден Боре , 3.Дешахт, 22.Мбемба (54 - 32.Дендонкер), 19.Клестан , 7.Наяр, 10.Прае, 20.Конте (46 - 38.Кавая), 31.Тилеманс, 15.Сириак (62 - 45.Митрович ), 18.Ачемпонг
Треньор: Бесник Хаси (Албания)