Ювентус победи Олимпиакос с 3:2 в мач от група „А” на Шампионската лига. „Бианконерите” направиха обрат, след като губеха с 1:2 до 65-ата минута.

Те започнаха агресивно и поведоха в 21-ата минута. Вездесъщият Андреа Пирло от пряк своблоден удар препарира безпомощния страж на гостите Роберто Хименес – 1:0. Ветеранът се разписа по същия начин и в събота в мач от първенството срещу Емполи (2:0). Само три минути по-късно обаче Олимпиакос изравни.

Алехандро Домингес центрира от корнер, а Киелини остави непокрит Алберто Ботиа, който с глава опъна мрежата зад Буфон – 1:1. Делвин Н'Динга в 61-ата минута направи обрата пълен. Маниатис звдигна една топка в пеналта, а Ндинга отново с глава вкара за 1:2.

Отговорът на Старата госпожа беше светкавичен. В 65-ата минута Ботиа се опита да изчисти, но уцели главата на Йоренте. Оттам топката се отби от гредата, а после в крака наРоберто – автогол и 2:2! Само секунди по-късно Йоренте изведе Пол Погба в наказателното поле. Французинът хладнокръвно стреля в близкия ъгъл – 3:2 за Ювентус. В добавеното време Тевес заработи дузпа за домакините, след като беше повален в пеналта. Роберто обаче изби в гредата шута на Артуро Видал от "бялата точка".

Грандът от Торино продължи серията си без поражение у дома в евротурнирите на девет мача. Олимпиакос пък отстъпи в последните си четири гостувания в Шампионската лига.

1:0 Андреа Пирло (21), 1:1 Алберто Ботиа (24), 1:2 Делвин Ндинга (61), 2:2 Роберто (65-автогол), 3:2 Пол Погба (66)

Торино
, „Ювентус Стейдиъм“
Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)

Ювентус: 1.Буфон, 26.Лихтщайнер, 19.Бонучи, 3.Киелини, 21.Пирло, 23.Видал, 8.Маркизио (71 - 20.Падоин), 22.Асамоа (83 - 37.Перейра), 6.Погба, 10.Тевес , 9.Алваро Мората (58 - 14.Йоренте)
Треньор: Масимилиано Алегри (Италия)

Олимпиакос: 16.Роберто Хименес, 22.Абидал, 3.Ботиа , 26.Масуаку, 6.Афелай, 8.Ндинга (78 - 11.Касами), 2.Маниатис (83 - 17.Диамантакос), 5.Миливойевич, 14.Елабделауи, 10.Домингес (72 - 19.Давид Фустер), 7.Митроглу
Треньор: Мичел (Испания)