Атлетико (Мадрид) победи Малмьо с 2:0 като гост в мач от група "А" на Шампионската лига. Първото попадение заби Коке в 30-ата минута. Хуанфран проби по дясното крило и центрира остро на близката греда. Там Коке изпревари Олсен и един защитник и стреля под тялото на вратаря за 0:1. Контраатаките на гостите бяха изключително опасни, те като цяло контролираха мача и заслужено грабнаха трите точки. В 78-ата минута Раул Гарсия с хубав гол фиксира крайното 0:2.

Малмьо записа първо поражение у дома от последните си четири в Европа. Шведският шампион не беше допуснал гол в нито едно от домакинствата си в евротурнирите през този сезон – срещу Вентспилс (0:0), Спарта Прага (2:0), Ред Бул Залцбург (3:0) и Олимпиакос (2:0).

0:1 Коке (30), 0:2 Раул Гарсия (78)

Малмьо
, „Сведбанк Стадион“
Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)

Малмьо: 25.Олсен, 20.Рикардиньо, 21.Йохансон (64 - 14.Кроон), 3.Тинерхолм, 4.Еландер, 6.Халсти , 8.Аду, 33.Форсберг (86 - 11.Терн), 9.Розенберг, 7.Ериксон , 24.Телин
Треньор: Аге Харайде (Норвегия)

Атлетико (Мадрид): 1.Моя, 23.Миранда , 20.Хуанфран , 3.Гийерме Сикейра, 2.Годин , 14.Габи , 4.Марио Суарес, 8.Раул Гарсия, 10.Туран (76 - 21.Родригес), 6.Коке, 9.Манджукич (69 - 7.Гризман)
Треньор: Диего Симеоне (Аржентина)