Байер (Леверкузен) отново победи Зенит, но този път с 2:1 в Санкт Петербург в мача им от четвъртия кръг на група "C" в Шампионската лига. Преди две седмици „аспирините” бяха спечелили с по-категоричното 2:0 срещу този съперник на свой терен и бяха близо до това да повторят резултата след две попадения на корееца Хьон-Мин Сон (68, 73), но Хосе Саломон Рондон (89) вкара почетно попадение за домакините в края.

В самото начало в 13-ата минута Хълк можеше да открие резултата в полза на домакините, след като центрира от пряк свободен удар и никой от играчите в наказателното поле не успя да засече топката, която в срещна страничната греда под погледа на вратаря Бернд Лено. Последваха пропуски на Кержаков, който дори излезе сам срещу Лено, който обаче отрази удара на нападателя.

След почивката играта бе равностойна до 68-ата минута, в която Чалханоолу пусна късо хитро от пряк свободен удар към Белараби, който спря топката за Хьон-Мин Сон, който със страхотен удар вкара за 0:1. Пет минути след това кореецът вкара и втория си гол в мача, след като бе изведен перфектно от Кислинг и с нов премерен шут удвои аванса на „аспирините”.

В 89-ата минута венецуелският нападател Хосе Саломон Рондон бе изведен зад отбраната на Байер и с шут от въздуха прати топката във вратата на Лено за крайното 1:2.

С успеха си тимът от Леверкузен събра 9 точки и направи важна крачка към 1/8-финалите, продължавайки да оглавява групата. Зенит е трети с 4 точки два мача преди края на груповата фаза в турнира.

ГРУПА „C”
0:1 Хьон-Мин Сон (68), 0:2 Хьон-Мин Сон (73), 1:2 Хосе Саломон Рондон (89)

Санкт Петербург, „Петровски“
Съдия: Алберто Ундиано Майенко (Испания)

Зенит: 1.Лодигин, 24.Гарай , 2.Анюков, 6.Ломбертс, 4.Кришито, 21.Хави Гарсия, 35.Дани (79 - 5.Рязянцев), 28.Витсел , 17.Шатов (87 - 10.Аршавин), 11.Кержаков (79 - 23.Рондон), 7.Хълк
Треньор: Андре Вияш-Боаш (Португалия)

Байер (Леверкузен): 1.Лено, 5.Спахич, 21.Топрак, 26.Донати , 16.Йедвай (65 - 17.Бьониш), 8.Ларс Бендер, 38.Белараби , 10.Чалханоглу, 11.Кислинг (90+1 - 23.Крус), 7.Хьон Мин Сон, 19.Брант (53 - 9.Дърмич)
Треньор: Рогер Шмит (Германия)