Базел разкости Лудогорец и разби българите с 6:0 в мач от Младежката Шампионска лига до 19 години. За талантите от Разград това е четвърта загуба от четири мача до момента. Головата разлика на Лудогорец вече е 0:18 и тимът твърдо е на последното място в групата.

Преди срещата днес в Швейцария разградчани бяха загубили с 0:4 от Ливърпул, 0:3 от Реал (Мадрид) и с 0:5 от Базел на "Герена", за да се стигне до най-тежкото поражение.

Избраниците на Атанас Димов се представиха успешно до почивката, удържайки нулевото равенство, след което обаче головете в българската врата заваляха един след друг. В 51-ата минута Кани подаде отлично към Албиан Айети, който се озова сам срещу вратаря на Лудогорец Емил Господинов и откри - 1:0.

В 54-ата Мануел Вебер стреля от сериозна дистанция, топката рикошира в бранител и се оплете в мрежата за 2:0. Само 180 секунди след това Нефтали Манзамби покачи на 3:0.

В 64-ата минута българските футболисти бяха близо до почетно попадение, но Александър Георгиев пропусна добро положение. След това в рамките само на 2 минути швейцарците стигнаха до нови две попадения. В 74-ата Николас Хунцикер отбеляза за 4:0, а в 76-ата Седрик Итен се възползва от колективна грешка на българската отбрана и реализира за 5:0. В третата минута на добавеното време Манзамби вкара втори гол за крайното 6:0.

БАЗЕЛ - ЛУДОГОРЕЦ 6:0
1:0 Албиан Айети (51), 2:0 Мануел Вебер (54), 3:0 Нефтали Манзамби (57), 4:0 Николас Хунцикер (74), 5:0 Седрик Итен (76), 6:0 Нефтали Манзамби (90+3)

Съставът на Лудогорец: Емил Господинов, Кристиян Михайлов, Александър Георгиев, Венцислав Керчев (81 - Преслав Петров), Сердар Юсуфов, Веселин Любомиров, Томас Цвятков, Кристиян Китов (к), Олег Димитров, Георги Кънчев (66 - Кристиан Джамов), Денислав Александров

4.Лудогорец 4 0 0 4 0:18 0

Всичко за Шампионската лига - състави, групи, резултати и класирания, новини и статистика можете да намерите ТУК!

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!