Етър победи Видима-Раковски с 3:1 в мач от 12 кръг на Северозападната „В“ група, след като направи силно първо полувреме, в което реши изхода на мача.

Николай Петров откри резултата в 23-ата минута. Четвърт час по-късно Димитър Байдаков пропусна чисто положение за гол за „болярите“. Четири минути преди почивката Николаев беше съборен в наказателното поле, а след това сам реализира отсъдената дузпа.

В 62-ата минута Етър стигна до трети гол. Байдаков беше точен с глава след центриране на Николаев от корнер. Шест минути по-късно севлиевци върнаха едно попадение. Илиев беше точен от дузпа, отсъдена за фаул срещу Стойчев.

До края на мача Етър имаше още положения за гол, но Илко Трифонов, Иван Петков и Байдаков пропуснаха в чисти позиции.

Така Етър събра 23 точки и изпревари Видима-Раковски в класирането. „Виолетовите“ са на пет точки зад лидера Спартак (Плевен). На толкова изостава и Академик (Свищов), който победи „Ботев“ (Луковит) с 5:0. Втори е Бдин с 27.