"Ботев" (Враца) загуби с 2:3 гостуването си на „Раковски“ в мач от 12 кръг на "Б" група. Това беше трета поредна загуба за тима на Викторио Павлов.

Първото полувреме ще се запомни предимно с играта в центъра и единоборствата между двата състава. В 35-та минута завърналият се в състава на врачани Павел Петков проби по десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където връхлитащият Калоян Цветков изненада Акалски с точен удар за 0:1.

Домакините изравниха веднага след почивката след нелеп автогол пна Руслан Куанг. В 56-та мин. Петър Атанасов вкара за 2:1, с което "Раковски" направи пълен обрат в резултата.

В 75-та мин. Георги Стоичков върна интригата на терена, отбелязвайки изравнително попадение за 2:2, но в 80-та мин. "Раковски" стигна до победата с точно изпълнение на дузпа на Петър Атанасов.

"Ботев" (Враца) опита да промени негативния резултат, но от голлинията резервата Емануил Борисов не успя да добута топката в мрежата.