Люис Хамилтън с Мерцедес спечели Гран при на САЩ. Това беше историческа победа за пилота във Формула 1, който стана най-успешният британски състезател с 32 победи. Люис изпревари легендата Найджъл Менсъл, които има 31.

Хамилтън стартира от втора позиция след спечелилия полпозишън негов съотборник Нико Розберг. На финала обаче двамата си размениха местата. За Хамилтън това беше пета поредна победа. Трети финишира Даниел Рикардо от Ред Бул.

Катастрофа още във втората обиколка спря състезанието. В основата на нцидента беше сблъсък между Серхио Перес и Адриан Сутил. Така пилотът на Заубер изгуби единствения си шанс от началото на сезона досега да запише точка след силната квалификация вчера. Преди това Даниел Рикардо изпревари Кевин Магнусен още при първи завой и не позволи на Кими Райконен да го изпревари. Имаше и други губещи от състезанието. Валтери Ботас не се възползва от третото си място от квалификацията изавърши пети.

На подиума вместо него се качи Даниел Рикардо от Ред Бул. Четвърти, забавен от собствения си тим в бокса, остана Фелипе Маса. Фернандо Алонсо зае петото място пред Себастиан Фетел и Кевин Магнусен.

В Топ 10 влязоха още Жан-Ерик Верн и Пастор Малдонадо. Дженсън Бътън с Макларън завърши чак 12-и, а Кими се класира след него - 13-и. Последни на финала в Остин се оказаха Естебан Гутиерес и Даниил Квят.