Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони спечели дербито от 3-ия кръг на Суперлигата. Тимът на треньора Найден Найденов пречупи Добруджа (Добрич) с 3:2 (22:25, 25:20, 21:25, 25:20, 15:10) в драма.

Гостите взеха първия гейм с 25:22, но допуснаха много брак в действията си, което им костваше изравняването – 1:1.

В третия гейм обаче момчетата на Мирослав Живков отново взеха аванс. Тогава дупничани смениха разпределителя Гьорги Гьоргиев с Владимир Лобутов и през четвъртата част играта им бе доста по-организирана. В тайбрека гостите от Добрич започнаха отлично и дръпнаха с 4:0. Това обаче не бе достатъчно да прекърши домакините, а след като Михаил Цветанов застана на сервис, Марек стигна до 8:7. При 10:10 съдиите отсъдиха точка в полза на домакините, въпреки претенциите на играчите на Добруджа 07. Това решение ги изнерви и улесни тима на Марек, който стигна до 15:10 и победа с 3:2.

За Марек най-резултатен бе Ангел Велков с 20 точки, а 18 добави Георги Елчинов. За гостите от Добрич с 20 точки се отчете Костадин Стойков, с 19 завърши Димитър Маринков.