Монтана продължава да ниже победа след победа. След като надви "Левски" с 2:0 в първи осминафинал за Купата на България тимът воден от Ферарио Спасов се справи и с 2:1 срещу Локомотив (Мездра) като гост. При предишния успех над ЦСКА за Купата последва издънка в първенството, но този път монтанци не допуснаха такава въпреки че бяха близо. В 16-ата минута Георги Пейчев от Монтана разтресе гредата. В 26-ата Здравко Лазаров стреля опасно от пряк свободен удар, но ударът му бе париран от взетия по спешност страж от Ботевград – Мартин Митев, пише Football24.bg. В 29-ата и Петър Василев можеше да се разпише, но ударът му с глава мина над вратата. В 41-ата минута Здравко Лазаров откри резултата за гостите.

В 44-ата минута мездренчани имаха възможност да изравнят, но Раиф Мурадов изби пред голлинията прострелното центриране на Борислав Балджийски. В 66-ата минута Николай Цветков-Демона все пак изравни резултата, а буквално в последните секунди Асен Георгиев от фаул донесе трите точки за лидера в групата.

Локомотив (Мездра): Мартин Митев, Кристиан Кътов, Петър Василев, Стоян Георгиев, Георги Павлов, Михаел Кисьов (91 Борис Петков), Николай Ганчев, Иван Мишев (60 - Тодор Чаворски), Николай Цветков, Борислав Балджийски, Ивайло Цветанов.

Монтана: Христо Иванов, Раиф Мурадов (72 - Ерик Почански/, Асен Георгиев, Иван Михов, Георги Пейчев, Ангел Рахов, Янко Ангелов, Сергей Георгиев (72 - Александър Киров), Мирослав Антонов, Здравко Лазаров (72 - Иван Минчев), Владимир Мичев.