Локомотив Пловдив победи с минималното 1:0 Хасково в мач от 14 кръг на "А" група. Успехът за домакините бе изключително важен в битката за оставане в елита. Именно този мач бе посочен като най-важен в близкото бъдеще на клуба от всички футболисти и треньори. Единственото попадение реализира Бирсент Карагерен още в 4-ата минута. След успеха Локомотив Пловдив вече има 16 точки и остава на 9-о място, на 4 от Марек, който заема предпоследната 11-а позиция. Хасково остава с 4 точки на дъното в подреждането. В 84-ата минута Димитър Алексиев от Хасково получи втори жълт и съответно червен картон.

Успешната серия на Локомотив Пловдив продължава вече четири поредни мача. За последно тимът падна от "Ботев" на 27 септември и от тогава записа победа над Литекс с 2:0, равенство с "Левски" 1:1, победа над Славия в София с 2:0 и днес успех над Хасково с 1:0.

В 4-ата минута Карагерен се освободи от бранител и с хубав удар откри резултата. В 13-ата минута Дончо Атанасов проби отляво, центрира, но Коруджиев не успя да намери целта. В 20-ата минута Господинов спаси удар на Алексиев, който се откъсна от отбраната на Локомотив. В следващата 21-а минута Камбуров падна в наказателното поле, но съдията прецени, че няма дузпа. В 36-ата минута Благой Наков пропусна да удвои, след като от 7-8 метра прати топката в тъч. През второто полувреме темпото на игра спадна за разлика от първото, когато и двата отбора създадоха не малко голови положения. В 74-ата минута влезлият като смяна Емил Ангелов стреля от въздуха, топката се удари в състезател на Локомотив и гостите поискаха дузпа. В 84-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон на Димитър Алексиев.

На живо:
4- topka.jpgГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Бирсент Карагерен е освободи от бранител на Хасково и откри резултата с хубав удар - 1:0!
13 - Дончо Атанасов проби отляво, центрира, но Коруджиев не успя да намери целта
20 - Вратарят на Локомотив Господинов спаси удар на откъсналия се Алексиев
21- Камбуров бе повален в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка
36 - ПРОПУСК на Благой Наков, който от 7-8 метра вместо да реализира изпрати топката в тъч
45- Край на първото полувреме

46- Начало на второто полувреме
65- Господинов изпуска топката, тя попада в Тевия, който не успява да изравни
72- Наков е заменен от Ивайло Димитров
74- Две претенции за дузпи отстрана на гостите. Най-активен в протестите е Емил Ангелов