Черно море победи с 2:1 на своя стадион „Ботев” (Пловдив) и се доближи само на 3 точки от първата шестица. Матиас Курьор и Тодор Паланков бяха точни за домакините, докато за тима на Вили Вуцов се разписа Мариян Огнянов.

Домакините започнаха дейно срещата и още от началните минути гола се „печеше”. Логично Черно море успя да излезе напред в 21-ата минута, когато Курьор посрещна извън наказателното поле избита от Стаховяк топка и с мощен удар я прати неспасяемо в мрежата за 1:0.

Докато „канарчетата” се опомнят падна и втори гол. В 23-ата минута Коконов стреля силно, топката се удари в бранител и попадна на крака на Паланков, който я вкара за 2:0.

Вили Вуцов започна със смените още през първата част, но това не даде резултат. Все пак в 62-ата минута Мариян Огнянов вкара хубав гол от пряк свободен удар и върна надеждите на „канарчетата”.

До края на мача нов гол не падна, а с успеха „моряците” се изкачиха до 8-о място с 18 точки. „Ботев” (Пловдив) е на шеста позиция с 21.

Черно море - „Ботев” (Пловдив) 2:1
1:0 Матиас Курьор (21), 2:0 Тодор Паланков (23), 2:1 Мариян Огнянов (62)