„Левски” бе на крачка от сензационна победа над словенския шампион Кърка (Ново место) в Адриатическата лига. "Сините" загубиха с 68:70 в изключително напрегнат и динамичен двубой в зала "Универсиада" срещу един от най-добрите отбори в надпреварата.

Воденият от Тити Папазов тим през цялото време бе близо до съперника си и не позволяваше да бъде натрупана разлика. Столичани изосватаваха с 1 точка след първите 10 минути, а на полувремето резултатът бе 34:36.

Кърка имаше лек превес през третата четвърт, като бе начело в резултата през всичките 10 минути, но силен финален щурм на домакините от „Левски” отново съкрати разликата до две точки – 51:53.

Баскетболистите на българския тим продължиха да дават всичко от себе си и през последната част, играейки като равен с равен със словенския първенец. 17.5 секунди преди края резултатът бе 65:67. Йоксимович не трепна от наказателната линия - 65:69, а след това Павлин Иванов наниза тройка за 68:69 при 0.7 секунди на часовника, но времето не стигна и българите отстъпиха с 68:70.

„Сините“ продължават имат един успех и поражения в надпреварата, а Кърка е с 5 победи и една загуба.

"Левски" - Кърка - 68:70 (21:20, 13:16, 17:17, 17:17)