ЦСКА и Славия отново не се победиха. Двубоят от 14-ия кръг на "А" група на стадион "Българска армия" дори завърши без попадение - 0:0. Дежавю от първия дял на шампионата, въпреки че тогава бяха отбелязани по два гола в двете врати. Но днес "белите" се превърнаха в първия отбор през този сезон, който успя да спечели нещо на "Армията". Резултат, който е в полза на Лудогорец, тъй като разликата с "червените" е вече пет точки. ЦСКА остава лидер с 33 т., а Славия е 10-и с 13 т.

Двубоят стартира с домакински натиск. Благодарение на него до 20-ата минута "армейците" създадоха три отлични шанса за гол. Първият бе в 12-ата минута, когато Емил Петров не се намеси добре след удар с глава на Марин Оршулич. Четири по-късно голмайсторът Серджиу Буш излезе сам срещу стража на гостите, който успя да парира шута му. Само минута по-късно изстрел на Тони Силва отдясно премина покрай гредата.

След 20-ата минута гостите изравниха играта и на свой ред бяха близо до гола. Първо воле на Платини попадна в ръцете на Якуб Дивиш, а малко след това пък Везалов се размина с топката на малкия пеналт. В 36-ата минута ЦСКА отново можеше да открие  резултата, но Буш пак не успя да преодолее Петров след пробив по дясното крило. В ответната атака пък "белите" пропиляха шанса си. Вълчанов финтира Кукоч и намери Фернандо Да Силва около дузпа, чийто шут обаче бе отразен със страхотен рефлекс на Дивиш. Така двете нули се запазиха до почивката.

След нея ЦСКА отново натисна. В самото начало на второто полувреме "армейците" организираха няколко добри атаки по дясното крило. Точният последен пас обаче пречеше на това резултатът да бъде променен. Славия накъсваше играта и на свой ред на контраатака да се опита да стигне до нещо.

В заключителните минути положения имаше и пред двете врати. Гредата спаси Славия след мощен шут на Кукоч, но и Дивиш трябваше да се намесва решително след удар с глава на Везалов. Централният защитник бе близо да се разпише и след последвалия корнер, но Бергонси бе на пътя на топката и изчисти. В крайна сметка промяна в резултата отново не последва и двата отбора трябваше да се задоволят с по точка.

ЦСКА
: 33. Якуб Дивиш, 77. Тончи Кукоч, 48. Марин Оршулич, 3. Александър Тунчев, 21. Венци Василев, 8. Борис Галчев jalt.jpg, 4, Стивън Сънди (smqna.jpg 74 - 22. Еденилсон Бергонси), 7. Тони Силва jalt.jpg, 70. Жуан Фелипе (smqna.jpg 65 - 71. Антон Карачанаков), 20. Луис Соарес, 17. Серджиу Буш
Резерви: 71. Антон Карачанаков, 22. Еденилсон Бергонси, 32. Радой Божилов, 34. Денис Причиненко, 31. Кристиан Супусепа, 19. Апостол Попов, 99. Стоян Колев
Треньор: Стойчо Младенов

Славия: 12. Емил Петров jalt.jpg, 23. Диего Фераресо, 26. Димитър Везалов, 3. Димитър Пиргов jalt.jpg, 4. Кире Ристевски jalt.jpg, 35. Иван Вълчанов jalt.jpg (smqna.jpg 90+2 - 22. Владимир Семерджиев), 8. Чавдар Янков (smqna.jpg 81 - 18. Димитър Георгиев), 99. Радослав Василев, 17. Костадин Дяков, 10. Фернандо да Силва jalt.jpg (smqna.jpg 46 - 7. Жереми Манзоро), 20. Мишел Платини
Резерви: 22. Владимир Семерджиев, 14. Марио Петков, 7. Жереми Манзоро, 14. Ивайло Марков, 32. Диян Вълков, 9. Вилиан Бижев, 18. Димитър Георгиев
Треньор: Иван Колев