Стяуа разгроми Динамо (Букурещ) с 3:0 в голямото дерби на румънския футбол. Мачът от 13-ия кръг на Лига 1 премина под пълната доминация на участника в Шампионската лига. Шукала откри секунди преди почивката, а другите две попадения паднаха в самия край на сблъсъка. Пап покачи в 79-ата, а Кесеру фиксира класиката 4 минути по-късно. Дербито обаче остана в сянката на голямата трагедия, сполетяла защитника на Динамо Щефан Бърболяну. Той загуби детенцето си днес сутринта.

Алина, съпруга на футболиста, роди във вторник, в шестия месец от бремеността си. 3 дни продължи борбата на лекарите за живота на детето. Въпреки трагедията и болката Бърболяну намери сили в себе си и излезе титуляр в мача срещу Стяуа.